Nowe mieszkanie

To już za 3 tygodnie następna przeprowadzka w moim życiu. Fajnie, bo można rzec na swoje. Czas ucieka coraz szybciej, dlatego też powinniśmy się brać z werwą do roboty. Masa rzeczy jest już popakowanych, ale jeszcze dużo musimy spakować. Naturalnie to nie będzie jakiś kłopot, a ja wybiegam już myślami w jaki sposób urządzimy to nowe mieszkanie. Urządzamy trzy pokoje i kuchnię, także po kolei.

Kuchnia, na szczęście trzeba stwierdzić, że jest umeblowana i nie potrzebuje większych przemian. Odnowimy jedynie ściany. Przed nami mieszkało tutaj tylko dwoje ludzi i w tej dość jasnej kuchni są stoły i krzesła. Niestety aby 2, i raczej nasza rodzina tam się nie zmieści. Jesteśmy zmuszeni pomyśleć się nad wymianą tego stołu, na trochę większy, żeby dla każdego było miejsce przy stole. Nie wiem, czy da się kupić coś gotowego, czy będziemy musieli takowy stół robić na zamówienie.

Pokój sypialny. Jest trochę mniejsza niż nasza obecna, toteż z miejsca stwierdziliśmy, że nie bierzemy naszej szafy. Tam zresztą zostawiają szafę zabudowana, także nasza będzie zbędna. Cały czas radzimy co zrobić z łóżkiem. Mamy duże, a nowa pokój sypialny jest sporo mniejszych gabarytów od naszej obecnie. Łoże się zmieści, ale nic więcej tam nie wstawimy. Z drugiej strony mi się wymienić duże łóżko na węższą wersalkę i codziennie się męczyć przy składaniu i rozkładaniu. Oprócz łóżka powinniśmy zabrać również komodę i toaletkę. Obawiam się jednak, że oba meble nie wejdą i będziemy musieli zdecydować się na jeden mebel.

Pokój dziecięcy. Tak jak się spodziewaliśmy jest dość mały, ale przeznaczony będzie jedynie dla jednego dziecka. Bardzo długo ja dzieliłem pokój z bratem i lepiej niż ktokolwiek inny wiem jak konieczny jest swój pokój. Od razu nie będziemy go jakoś specjalnie meblować. Wykorzystamy mebelki te co posiadamy teraz, a za rok jak będzie szła do pierwszej klasy kupimy właściwy zestaw. Można kupić ładne meble systemowe, a co najlepsze, one nie zajmują wiele miejsca, a do tego są niezmiernie funkcjonalne. Powinniśmy mieć na uwadze, że biurko już wtedy będzie konieczne. Dopiero była przedszkolakiem, a tu nagle musi zasiąść w szkolnej ławce.

Salon. Ja bym chciał mieć konieczne jest tam sporo wolnego miejsca.Nieduża sofa, mebelek pod rtv, telewizor, a z drugiej strony stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, bo pokój jest na tyle ustawny. Już wiemy, że obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, a także komody. Dopiero co byliśmy przed dylematem wykorzystania starej komody z sypialni, a tu inny mebel do wykorzystania. Jak stwierdzimy, że kompletnie nie pasuje do naszego stylu, wyląduje po prostu na śmietniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s